top of page
Copy of Untitled Design (15).png
Agnė Kuncaitė-Greičė
,,Agne's English School" įkūrėja ir Jūsų anglų k. draugė

Labas,

Esu Agnė, ir esu čia tam, kad padėčiau tau išmokti ar patobulinti savo anglų k. žinias.
 

Kaip aš pati išmokau anglų kalbą? - baigusi 1-ąją klasę Lietuvoje,  išvykau su šeima į Londoną ir ten gyvenau iki 11 m., lankiau pradinę mokyklą ir gyvenau savo vaikišką gyvenimą visiškai nemokėdama anglų kalbos. Į Londoną išvykau temokėdama vieną vienintelį žodį ,,No", bet viskas vyko labai greitai ir smagiai. Mokykla buvo visai kitokia nei Lietuvoje - daug spalvų, triukšmo, paprastumo, jokio rankų kėlimo, griežtumo ir įsitempimo. Kadangi su sese nieko nesupratome, mums buvo paskirta padėjėja, kuri su mumis užsiimdavo, pati ranka piešdavo ,,Tom and Jerry" knygeles ir pirštu durdama į objektus ir veiksmus garsiai kartodavo angliškus žodžius, prašydama mus pakartoti - kartodavome. Greičiausiai taip ir prasidėjo kelias į anglų kalbą, nors iš tikrųjų angliškai nekalbėjau ilgai, netgi labai ilgai. Visada kažko bijojau. 

 

Per laiką anglų kalba ,,atėjo'' natūraliai per laiką, per filmukų žiūrėjimą, draugus, bet turiu pripažinti, kad muzika (ypatingai atlikėja Celine Dion) labai prie to prisidėjo, o vėliau padėjo ir pačiai muzikos ir dainų principu kurti savo mokymosi metodiką ir pritaikyti tai mokiniams mokantis užsienio kalbų. Grįžusi į savo gimtąją šalį supratau, kokią didelę meilę jaučiu anglų kalbai, nes man tai buvo ne tik hobis, muzika mano širdžiai, bet ir dalis manęs. Tik pradėjusi studijuoti Vilniuje, iškart ėmiausi darbo mokyti vaikus anglų kalbos, o vėliau pradėjau dirbti su suaugusiais ir tada supratau, kad TAI mano pašaukimas, BET labai greitai supratau, kad dirbant tradiciniuose užsienio kalbos centruose baisiai neįdomu dėstyti kiekvieną pamoką pagal vadovėlį - nėra efektyvu, o svarbiausia - rezulatatas dažnai nuviliantis. Taigi 2012m. buvo įkurta ,,Agne's English School" mokyklėlė, o po kelių metų intensyvaus darbo su mokiniais, gimė mano kurtos pirmosios dainos ir knygelė Sing2Me" - skirta jaunimo ir suaugusiųjų anglų k. lavinti, o šiuo metu džiaugiamės ir savo 100 anekdotų rinkiniu su LT-EN įrašais, kurie taip pat puikiai tarnauja besimokant anglų kalbą.

Tuo viskas nesibaigia - mažais žingsneliais einam pirmyn, norim ne tik apie tai diskutuoti, bet ir moksliškai pagrįsti savo metodiką ir įrodyti, kad anglų kalbą įmanoma įvaldyti ,,nezubrinant'' tradicinių vadovėlių, o naudojant dainas, anekdotus, video medžiagą, filmus, serialus, seminarus, audio knygas, straipsnius ir kitą ,,natūralią'' anglų kalbos medžiagą - mokiniai pradeda mažiau bijoti klysti, drąsiau kalba, atsiranda noras daugiau kalbėti ir bendrauti, daugelis mokinių sako, kad jau po kelių pamokų save ,,pagauna'' mąstant angliškai bei lengviau tampa suprantama informacija per radiją ar televizorių.

Vadovaudamasi savo ir savo mokinių patirtimi, noriu ir galiu padėti žmonėms nugalėti savo pačių susikurtas baimes, kurios dažniausiai ir kiša koją išmokti anglų kalbą, praplėsti aktyvų žodyną, ištaisyti sakinio struktūrą (vienas didžiausių iššūkių) bei padėti laisviau jaustis bendraujant.

 

Tikiu, kad:

a) nėra vieno anglų kalbos metodo tinkamo visiems;
b) tradiciniai vadovėliai nėra pats geriausias būdas kalbai įvaldyti;
c) gramatikos vadovėliai skirti paprastam žmogui (kuris siekia TIK žmogiškai ir paprastai bendrauti/ susikalbėti kasdieninėse situacijose) yra = nuodams;
d) NĖRA pasaulyje mokytojo, kuris sugebės Jus išmokyti;
e) YRA mokytojų, kurie sugeba sudominti ir viską pateikti paprastai ir suprantamai, ,,neatmušant” noro toliau ,,gyventi” su anglų kalba;
f) Jūs esat tas žmogus, kuris gali kalbėti ir laisvai bendrauti angliškai;
g) meilė kalbai, noras bendrauti, susidomėjimas ir noras tobulėti bei augti - ingredientai lemiantys sėkmę.

 

Mano užduotys:

a) jus ,,prakalbinti”;
b) jei neblogai kalbate - pagerinti turimą lygį;
c) padėti ,,to fall in love with English" (liet. ,,įsimylėti anglų kalbą") 🙂
d) padėti į anglų kalbos mokymąsi žvelgti plačiau ir optimistiškiau;
e) padėti rasti būdus, kaip integruoti anglų k. į savo gyvenimą, o svarbiausia - padėti jums suvokti, kad jos NEREIKIA MOKYTIS, o tiesiog reikia su ja ir tarp jos būti.

 

Pagrindiniai įrankiai, kuriuos naudoju pamokose - mokytojas, video medžiaga, filmai, serialai, dainos, seminarai, knygos ir pats gyvenimas. 

bottom of page